SŁOWENIA
CUDOWNA KRAINA ISTNIEJE!

30.05-02.06.2024 r.

 

I DZIEŃ

3.00 Zbiórka w Oświęcimiu, Plac Kościuszki 1, wyjazd.
Możliwe dodatkowe miejsca zbiórki : Libiąż, Bielsko – Biała, Cieszyn.
Przejazd do Słowenii.

 

 • MARIBOR -  drugie co do wielkości miasto na Słowenii słynące z produkcji wyśmienitego białego wina. To tutaj znajduje się najstarsza winorośl na Świecie! Miasto klimatyczne, wyjątkowo położone u podnóża gór. Spacer po mieście z przewodnikiem.
   
 • LUBLANA jest stolicą na wskroś ciekawą i różnorodną. Miasto, pod kątem wizualnym, zostało ukształtowane przez wybitnego, słoweńskiego architekta Jože Plečnika. Dzięki temu, zwiedzanie Lublany jest nie lada gratką dla fanów architektury. Podczas spaceru po mieście zobaczymy m. in.: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto, Rynek, Kolumnadę Plecznika, Ratusz Miejski, katedrę św. Mikołaja.


Przejazd do hotelu w okolicach Lublany, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

II DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w kierunku wybrzeża.

 • JASKINIA POSTOJNA - zawitamy w świecie najpiękniejszej z jaskiń ze wspaniałymi formacjami i zróżnicowaną fauną. Skusimy się na niezapomnianą wycieczkę podziemną kolejką Jaskini Postojnej i doświadczymy fascynującego, podziemnego raju ukształtowanego przez kropelki wody na przestrzeni milionów lat. Zabytek znajduje się na Światowej Liście Dziedzictwa UNESCO.
   
 • ZAMEK PREDJAMA - Niezdobyty cud średniowiecza znajduje się od ponad 800 lat w połowie 123-metrowego klifu. Największy zamek jaskiniowy na świecie kryje w sobie także rozległą sieć tuneli, którymi rycerz Erazm z Predjamy wyruszał na wyprawy. Jaskinia pod zamkiem Predjama stanowi dom dla kolonii nietoperzy.

Przejazd do Hotelu na wybrzeżu.

 • HOTEL ADRIA ANKARAN **** - idyllicznie położony na ogromnym obszarze zespół klimatycznych willi. Kilka kroków od morza, wśród drzewek oliwnych słynie jako prawdziwa zielona oaza. Do dyspozycji Gości m.in. baseny zewnętrzny i wewnętrzny, dostęp do morza z pomostu. Widoki zachwycają!


Popołudniu czas na korzystanie z atrakcji hotelu i spacery po okolicy. Możliwość zażywania kąpieli słonecznych jak i wodnych.


Obiadokolacja – serwowana jako bogaty bufet z szerokim wyborem dań również regionalnych.
Nocleg.

 

III DZIEŃ

Śniadanie.

Dalszy czas na plażowanie.
Około południa wyjazd na wycieczkę, tego dnia zobaczymy perły słoweńskiego wybrzeża :

 

 • PIRAN - to wyjątkowo piękne miasteczko, położone tuż nad brzegiem Adriatyku. Posiada wyjątkowo spójną, średniowieczną zabudowę, której charakteru dodali Wenecjanie – stąd nazwa „Słoweńska Wenecja”. Spacerując po wąskich, krętych uliczkach po prostu nie można nie zakochać się w tym mieście i jego klimacie.
   
 • KOPER - jest największym miastem słoweńskiego wybrzeża i piątym co do wielkości w całym kraju. Swój nieco industrialny charakter zawdzięcza w dużej mierze znajdującemu się tam, sporemu portowi. Spacerując, będziemy podziwiać gotyckie i renesansowe budownictwo.

 

Przejazd do lokalnego gospodarstwa agroturystycznego w okolicach Kopru – WIECZOREK SŁOWEŃSKI!
Obiadokolacja, lokalne wino i muzyka na żywo!

 

Powrót do hotelu, nocleg.

 

IV DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie.
Wyjazd w drogę powrotną.

 • SKOFJA LOKA - uważane za najpiękniej zachowane miasto średniowieczne Słowenii, którego historia sięga ponad 1000 lat. Swoistego uroku dodaje mu położenie, harmonijnie wpisane w otaczający krajobraz. Spacer po miasteczku.
   
 • Zwiedzanie ZAMKU BLED – ten piękny średniowieczny obiekt, wchodzący w skład zabytkowych europejskich budowli zamkowych, umiejscowiony jest na brzegu słynnego jeziora Bled. Już ponad 1000 lat twierdza ta odbija się w wodach jeziora, górując na szczycie skały w otoczeniu malowniczych Alp Julijskich oraz gęstych lasów.
   
 • JEZIORO BLED – wizytówka Słowenii! Czas wolny w uzdrowisku, możliwość indywidualnych spacerów.
   

Przejazd do Polski, powrót na miejsce zbiórki ok. 24. (Godzina przyjazdu może ulec zmianie).


Cena:  1850 / 1 os.

 

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux, opłaty drogowe, parkingowe,
 • opiekę pilota wycieczki,
 • 3 noclegi w hotelach***/****, pokoje 2-3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,
 • 3 śniadania, 2 obiadokolacje,
 • Ubezpieczenie NNW, KL, BP.
 • Obligatoryjną opłatę na TFG, TFP.

 

Cena nie zawiera: systemu tour guide, przewodników lokalnych, biletów wstępu (Jaskinia Postojna, Zamek Predjama ), opłat rezerwacyjnych, wieczorku Słoweńskiego, taks klimatycznych. ok. 140 euro / 1 os.

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.