PLANETARIUM

+ MUZEUM NAUK O ZIEMI

 

8:00 Zbiórka, wyjazd w kierunku Sosnowca.

 

  • Muzeum Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego – Udział w Lekcji Muzealnej.

Przykładowe tematy :


Ziemia we Wszechświecie”  - Podczas warsztatów omówione będą podstawowe informacje dotyczące odległości planet od gwiazdy centralnej, intensywności promieniowania, które otrzymują i jak przekłada się ta zależność na warunki klimatyczne panujące na planecie.„Skamieniałości - Organizmy w czasie geologicznym” -Uczniowie poznają podstawowe terminy
z dziedzin nauk o życiu (klasyfikacja organizmów żywych, kluczowe momenty w historii życia
na Ziemi) i dziedzin nauk o Ziemi (wiek Ziemi, ustalanie wieku skał, powstawanie różnych rodzajów skamieniałości), potrzebne w zrozumieniu pracy paleontologa. 


W przypadku szkół ponadpodstawowych, lekcja muzealna odbywa się w formie wykładu, warsztatów oraz zwiedzania.
 

Przejazd do Chorzowa.

 

  • Wizyta w Planetarium największe i najstarsze planetarium i obserwatorium astronomiczne w Polsce. Zostało założone w 1955 roku w ówczesnym Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku położonym w Chorzowie. Podczas wizyty weźmiemy udział w wybranym seansie, np.:

„Explore” - Człowiek od zarania dziejów z fascynacją spoglądał w niebo. Gwiazdy inspirowały badaczy takich jak Mikołaj Kopernik i Johannes Kepler. Prawa Keplera całe stulecia po śmierci ich autora pozwoliły na eksplorację kosmosu i lądowanie człowieka na Księżycu. Dzięki nim możliwe było zbudowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i wysłanie sond kosmicznych poza granice Układu Słonecznego. Pokaz prezentuje, jak działają te prawa, używając prostych, łatwych do zrozumienia animacji i jasnych objaśnień.

Wyjazd w drogę powrotną.

Przyjazd na miejsce zbiórki w ok. 16/17.

 

Cena:    

130 zł/ 1 os. przy grupie min. 40 osób płacących

 

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem klasy lux, opłaty drogowe, parkingowe,
  • opiekę pilota,
  • bilet wstępu oraz seans w Planetarium,
  • lekcja muzealna w Muzeum Nauk o Ziemi,
  • darmowy wyjazd dla opiekunów.

 


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.